اخبار انجمن تالاسمی استان تهران

بیماران تالاسمی همچنان با مشکل در دسترس نبودن دارو مواجه هستند

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

علی عبدی مدیرعامل انجمن تالاسمی تهران با بیان اینکه همچنان بیماران مبتلا به تالاسمی با مشکل در دسترس نبودن دارو مواجه هستند، گفت: در حال حاضر تنها داروی تولید ایران در دسترس بیماران قرار گرفته است که متأسفانه بنا بر گفته این افراد از کیفیت مناسبی برخوردار نبوده و بیماران از مصرف آن ناراضی هستند.

در همین زمینه:
داروهای خاص پشت سد تحریم 
وی گفت: دارویی که در حال حاضر در اختیار بیماران تالاسمی قرار دارد از نوع تزریقی است درحالی‌که اثرات داروی خوراکی به‌مراتب بیشتر از این‌نوع دارو خواهد بود.

عبدی با بیان اینکه نوع خارجی این داروها در حال حاضر در دسترس بیماران قرار ندارد، تصریح کرد: برخی از مسئولان وزارت بهداشت اعلام می‌کنند که برای واردات این داروها منع قانونی وجود دارد، درحالی‌که در سطح بازار شاهد وفور واردات لوازم آرایشی و بهداشتی هستیم که مسئول نظارت بر واردات آنها نیز وزارت بهداشت است.

مدیرعامل انجمن تالاسمی تهران گفت: مواد اولیه داروی ایرانی که بنام تولید داخل در اختیار بیماران قرار می‌گیرد از خارج از کشور وارد می‌شود که این موضوع نشان می‌دهد ساماندهی در زمینه واردات و در دسترس بودن داروهای بیماران مبتلا به تالاسمی وجود ندارد.

وی در پایان گفت: در مواقعی که توزیع این دارو با مشکل مواجه می‌شود، بیماران مبتلا به تالاسمی دچار رنج و مشکلات فراوانی می‌شوند که متأسفانه وزارت بهداشت پاسخگوی این مشکلات نیست هیچ استراتژی در زمینه تآکین این داروها وجود ندارد.

منبع: پارس نیوز 97/2/24

انجمن حمایت از بیماران تالاسمی تهران


تماس با ما

آدرس: تهران- نبرد جنوبی- انتهای خیابان پاسدار گمنام - جنب اتوبان امام علی(ع) - جنب سرای محله شاهین- مرکز رفاه خدمات و مشارکتهای اجتماعی شهرداری منطقه 14 - طبقه اول

تلفن: 33080701-021

عضویت در خبرنامه

برای اطلاع از اخبار، گزارشات، عملکردها، جشنواره‌ها و جشن‌های انجمن تالاسمی استان تهران میتوانید ایمیل خود در کادر زیر وارد کرده و ثبت نمائید. و عضو خبرنامه ایمیلی ما شوید.

شماره حساب‌ها

حساب جاری
بنام انجمن تالاسمی استان تهران
به شماره : 46621103
نزد بانک ملت

شبکه های اجتماعی


طراحی و پشتیبانی در فناوری اطلاعات جوان رایان