معرفی بیماری

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال

بیماری تالاسمی یک کم خونی ارثی است که در آن به علت اختلال در میزان تولید زنجیره های گلوبینی ،گلبول های قرمز حاصله در جریان خون عمر طولانی نداشته و به سرعت ازبین می روند . واژه تالاسمی thalassemia برای اولین بار در سال 1925 مطرح شد.یک پزشک متخصص کودکان از دیترویت امریکا به نام توماس کولی متوجه کودکانی شد که اغلب از خانواده های ایتالیایی و یا مهاجران از کشور های اطرف مدیترانه بودند و اینها دچار کم خونی شدید، بزرگی تحال و تغییر شکل استخوان و جمجمه بودند و تالاسمی نامید.
تالاسمی ،این کلمه از دو جز مشتق شده thalass به معنی دریا و emia به معنی خون ،یعنی اسم بیماری بر اساس همان زنجیره گرفتار صورت میگیرید که علاوه بر اینکه بدو تولد تا پایان عمر بصورت ماهیانه یا ماهی چندین بار خون تزریق می نماید تحت درمانهای نگهدارنده هم قرار دارد و هرشب تعداد 4 تا 6 عدد آمپول آهن زدا در ناحیه کتف، بازو و اطراف ناف به صورت زیرجلدی به مدت 8 تا 10 ساعت ، توسط پمپ تزریق می نمایند.

انجمن حمایت از بیماران تالاسمی تهران


 

تماس با ما

آدرس: تهران- نبرد جنوبی- انتهای خیابان پاسدار گمنام - جنب اتوبان امام علی(ع) - جنب سرای محله شاهین- مرکز رفاه خدمات و مشارکتهای اجتماعی شهرداری منطقه 14 - طبقه اول

تلفن: 33080701-021

عضویت در خبرنامه

برای اطلاع از اخبار، گزارشات، عملکردها، جشنواره‌ها و جشن‌های انجمن تالاسمی استان تهران میتوانید ایمیل خود در کادر زیر وارد کرده و ثبت نمائید. و عضو خبرنامه ایمیلی ما شوید.

شماره حساب‌ها

حساب جاری
بنام انجمن تالاسمی استان تهران
به شماره : 46621103
نزد بانک ملت

شبکه های اجتماعی


طراحی و پشتیبانی در فناوری اطلاعات جوان رایان